بازرگانی اسلام زاده

بازرگانی اسلام زاده

سبد خرید0

معرفی انواع تشک (تشک های فنری)

 

تشک ها انواع مختلفی دارند که همیشه باعث سردرگمی خریداران میشوند ما در مقاله امروز سعی میکنیم

مطالب مفیدی برای آشنایی و شناخت تشک های فنری و مزایا و معایب آنها را برای شما شرح دهیم :

معرفی تشک فنری :

یکی از ساده ترین انواع تشک ها ، تشک فنری میباشد که از بقیه نوع های تشک ارزان تر و معمول تر است و به علت وجود یک بافت فنری کامل و گسترده در کل تخت به نسبت بقیه تشک ها نرم تر و منعطف تر است.

تشک های فنری اصولا با لایه ای از انواع مواد صنعتی و بهداشتی پوشیده می شوند تا فشار فنرها را از روی بدن برداشته و در زمان استفاده وزن بدن را بر روی کل تشک تقسیم و احساس راحتی ایجاد کنند.

تشک های فنری به علت یکپارچه بودن فنرهایشان بیشتر مناسب افراد با وزن کم و یا به عنوان تشک نوجوانان قابل استفاده هستند ، زیرا در صورت خوابیدن فرد با وزن زیاد در وسط تشک فشار وارد شده و باعث فرو رفتگی و آسیب به تشک خواهد شد.(وزن زیر 65 کیلوگرم)

**لازم به ذکر است که فنرها در تشک های فنری به دو نوع فنر متصل و فنر منفصل تقسیم میشوند که در مقاله بعدی به طور مفصل تر برایتان شرح داده خواهد شد.**

مزایا و معایب تشک های فنری :

از معایب این تشک ها میتوان به ضخامت کم تشک و گودرفتگی در طولانی مدت و مناسب نبودن برای تخت های دونفره اشاره کرد زیرا تغییر وزن در هر قسمت تشک بر سایر نقاط تشک اثرگزار بوده و برای افرادی که به صدا و حرکت فنرها در هنگام جابجایی حساس هستند، مناسب نیست و ممکن است باعث اختلال در خواب یکی از دونفر در تخت خواب شود.

از مزایای تشک های فنری میتوان به قیمت بسیار مناسب، نرمی و راحتی بسیار زیاد و سبکی اشاره کرد، این تشک ها از ستون فقرات و مهره های کمر به خوبی محافظت کرده و به علت سبک بودن و راحتی در جابه جایی در بسیاری از مکان ها از اتاق های ارتوپدی گرفته تا خوابگاه ها، مسافرخانه ها و یا اتاق کودکان استفاده میشود.

اگر در تولید این تشک ها از آلومینیوم یا آهن استفاده شده باشد نیز عمر بالایی خواهند داشت و شاهد تغییر شکل یا شکستگی در فنرها نخواهیم بود.

 


کاربر گرامی، جهت ثبت نظر، وارد حساب کاربری خود شوید.

Top